Цей список можна було швидше назвати "18 найбезглуздіших спортивних змагань". Тим не менше, смаки у всіх різні, і раз чемпіонати з цих видів "спорту" проводяться вже багато років, значить щось в них все-таки є.
1. Камінь-ножиці-папір
Це дитяча розвага з 2002 року в певних колах вважається справжнім видом спорту. Як не смішно це звучить, але існує федерація з гри в камінь-ножиці-папір та щорічно проводиться світова першість. Так, у 2009 році чемпіонат світу з цього виду "спорту" проходив у Торонто.
Переможцем став Тім Кондар (Tim Conrad), якому вручили чек на $ 50.000.
Чемпіонати з камінь-ножиці-папір надзвичайно популярні, мають гарну медійну і спонсорську підтримку (одним зі спонсорів є Yahoo).
2. Світовий чемпіонат зі спортивної сауни
Дуже дивна Фінська розвага, яка перетворилася на національний вид спорту. Правила прості: 4 людини сидять у сауні при температурі 110 градусів Цельсію, кожні 30 секунд у піч підливають воду, а виграє той, хто просидить довше за всіх. Слід зауважити, що зазвичай фіналісти борються за першість при температурах від 120 до 125 градусів Цельсію.
Чемпіонати світу проводилися щорічно з 1999 до 2010 року, коли один з фіналістів у прямому сенсі слова зварився живцем. Бідолахою виявився наш із вами співвітчизник Володимир Ладиженський, який просидів в сауні більше 6 хвилин при температурі 110 градусів.
3. Чемпіонат світу з метання мобільних телефонів
І знову фіни вражають своєю винахідливістю: саме вони вигадали змагання з метання мобільних телефонів. Слід зауважити, що при підрахунку очок враховується не тільки висота та дальність польоту мобільного агрегату, але і артистичність учасників. Напевно тому в 2008 році переможцем став звичайний тер'єр, якому господар запхав у пащу мобільник, який песик погриз та й виплюнув, а судді, оцінили артистичність "кульки" і відразу присудили йому перше місце. Ну а світовий рекорд з метання мобільних телефонів (серед чоловіків) - 95 метрів!
Це незвичайне змагання проводиться у фінському містечку Савонлінна з 2000 року. Змагання проходять в чоловічій, жіночій та юніорській категоріях. І, до речі, щоб взяти участь в цьому змаганні вам не потрібно розлучатися зі своїм телефоном оскільки організатори надають "спортивне знаряддя" всім учасникам, які можуть вибрати будь-який бренд, будь-яку модель вагою від 200 до 440 грамів.
Слідом за фінами національні змагання стали проводити в Німеччині, Великобританії, Норвегії та інших країнах, де призом переможцю служить поїздка на міжнародний турнір до Фінляндії. До речі в чемпіонаті 2011 виявили бажання взяти участь Расселл Кроу та Наомі Кемпбелл.
4. Чемпіонат з боротьби на пальцях ніг - тоурестлінг (toe wrestling)
Ви напевно не раз чули про армрестлінг - боротьбу на ліктях, так от, це теж саме, але замість рук, спортсмени використовують ноги. Суперники сідають на свої м'які точки навпроти один одного, витягають ноги, Сцепляющій великі пальці на ногах і починають боротися.
Це досить таки старий спорт і проводиться щороку, починаючи з 1970 року. Чемпіоном 2010 став 49-річний Аллен Неш, секретною зброєю якого є жахливий запах його ступень, який не може винести ні один супротивник, саме за ці властивості його ніг Аллена прозвали "бридким".
5. Боротьба на пальцях рук (finger wrestling)
Ще одна варіація на тему армрестлінгу, але на цей раз використовуються вказівні пальці, які суперники протягують в міцне гумове кільце і починають тягнути, що є сили. Це катування продовжується до тих пір, доки один із учасників не визнає свою поразку. Проводиться це змагання з 1986 року у Баварії під час Октоберфесту. Слід зауважити, що цей "спорт" надзвичайно травмонебезпечний, тому що часто суворі баварські хлопці не здаються до тих пір, доки вказівний палець не вискочить із суглоба.
6. Чемпіонат з пускання "жаб" (stone skipping)
Кожна дитина, та й дорослий хоча б раз пускав кам'яний млинець по річковій гладі і з завмиранням у серці відраховував шльопанці кам'яної тушки по воді. Ви не повірите, але ця забава є справжнім видом спорту, ім'я якому "стоунскіппінг". Зі стоунскіппінгу проводиться аж дві світові першості за рік: у першому перемагає той, чий кам'яний млинець проскочить якнайдалі, у другому переможцем стає той, чий "спортивний" агрегат зробить більше стрибків по воді.
У чемпіонаті 2010 переможцем на дальність і кількість стрибків став Байєрс Стоун (Byars Stone), чий камінчик підстрибнув 51 раз! Байєрс - справжній професіонал, який нічим, окрім як стоунскіппінгом і не займається, у цього "спортсмена" кілька спонсорів, на гроші яких він безбідно проживає своє життя. Рекорд же серед любителів складає 24 "стрибки".
7. Чемпіонат з носіння дружин
Виявляється, носити жінок на руках можна не тільки, щоб довести їм свою любов, але і щоб непогано заробити. Щорічно у світі проходить 6 чемпіонатів з носіння других половинок. Найвідоміший проводиться у фінському селищі Сонкаярві. Цей чемпіонат є даниною тим часам, коли чоловікам доводилося красти своїх майбутніх дружин. "Спортсмени" повинні подолати складну 250-метрову трасу, що тече різними перешкодами. Пройти це випробування, тримаючи дружину на руках, практично неможливо, і тому учасники турніру зазвичай звалюють дружин собі на спини, плечі, затискають між ніг, загалом, у кого на що вистачає фантазії. Романтики в такому забігу мало - представниць прекрасної статі неодноразово впускають, так що без синців і подряпин не обійтися. Взяти участь у змаганні зможе будь-хто, але красунь, які легше 49 кілограмів збільшують додатковими рюкзаками з піском.
Останнім роками ці незвичайні спортивні змагання стали набирати популярність і зараз проводяться у Фінляндії, Данії, Латвії, Швеції, Естонії та Південної Кореї.
8. Чемпіонат зі знищення кровососів
Чемпіонати з винищування комах проводяться щорічно в Італії. Так, в містечку під назвою Сан-Надзаро-Сезіа учасникам видаються мухобойки, затверджені регламентом змагання, і надається рівно 10 хвилин на вбивства. Тут головне не увійти в раж і не забути збирати убієнні трупики комах, адже саме за їхньою кількістю і визначається переможець. Хоч це змагання і виглядає дитячою забавкою, призи тут зовсім не дитячі: три фіналісти отримують по 10 євро за кожного знищеного кровососа.
Подібні змагання проводяться так само в долині Ломелліно, на південь від Мілана, де учасники повинні забивати кровососів голими руками. Але далі за всіх, звичайно ж, пішли фіни (Лапландія), які "поліпшили" цей вид "спорту" до невпізнаваності: учасники змагань можуть вбивати лише кровососів, які присмокталася до їхніх спин, а щоб комарі не зазіхали на інші частини тіла, спини обливають цукровим сиропом.
9. Чемпіонат світу з крику
Конкурс крикунів проводиться в префектурі Оїта (Японія) кожен рік. Тихі та лагідні японці змінюються на змаганнях з галасування до невпізнаності: кілька сотень учасників намагаються перекричати один одного, видаючи при цьому від 100дБ і більше (для порівняння, поїзд що проходить повз - 100дБ).
До речі, як стверджують психологи "прокричатися" - дуже корисне заняття для психіки. Напевно тому поляки теж вирішили подбати про своє здоров'я та організували схожий турнір в місті Голдап.
10. Гонки гумових качечок
Таким зовсім несерйозним заняттям розважають себе "спортсмени" у різних точках планети і з кожним роком цей вид спорту набуває все більшої популярності. Найбільший чемпіонат з пускання гумових качечок проводиться в Сінгапурі. Виграш тут подібний лотереї: купивши іграшку, потрібно написати на ній своє ім'я та сподіватися на прихильність фортуни. За сигналом судді всіх зібраних качечок величезним жовтим потоком вивалюють у воду. Залишені напризволяще течії іграшки під вигуки вболівальників спрямовуються до фінішу. Переможець отримує 1 мільйон доларів.
11. Чемпіонат з футболу у багні
Сенс і правила тут як і в звичайному футболі (лише при пенальті футболіст тримає м'яч у руках, у силу специфіки покриття футбольного поля), відмінність тільки одна - команди бігають, а точніше сказати, повзають у багнюці. Цей фарс є національним шотландським видом спорту, який проводиться з давніх-давен.
12. Світовий равликовий "забіг"
Цей незвичайний чемпіонат проводиться 25 років у містечку Конго (Норфолк, Великобританія). Равликів складують у центр кола і дуже довго чекають доки один з равликів не вибереться за його межі.
Найцікавіше що у цього виду "спорту" є дуже багато шанувальників, деякі індивідууми навіть хотіли подати петицію з вимогою включити равликові "забіги" в категорію обов'язкових олімпійських дисциплін.
На жаль, п'ятигодинний ролик одного "забігу" не вдалося залити на ютюб, тому повірте мені на слово, що це дуже захопливе видовище.
13. Перетягування вухами (Ear Pull)
Як не дивно, але перетягування вухами - це справжній вид спорту. Турніри з Ear Pull проводяться на всесвітніх ескімоських олімпійських іграх, що проходять на Алясці щоліта.
Не дивлячись на всю абсурдність цього виду спорту на Алесці Ear Pull користується великою популярністю. Спортсмени перетягують вухами нейлонову мотузку, тому жодне змагання не проходить без травм.
14. Світовий чемпіонат з гримас
Проводиться це незвичайне змагання у Великобританії з 1267 року, перемагає той, хто зкорчить найнезвичайішну пику.
Томмі Метісон - справжній майстер у цій справі, який посідав перше місце аж 11 разів: у 1986-87 і в 1999-2008 рр.. і завдяки цьому він потрапив до книги рекордів Гіннеса.
15. Чемпіонат з метання яєць
А тут у нас ціла група яєчних дисциплін:
1) Метання яєць. Команда складається з двох чоловік, які повинні з максимально можливої відстані перекинути один одному яйце, а головне не розбити його.
2) Яєчна естафета. Команда складається з 11 осіб, які розходяться, утворюючи 100 метрове коло. Навколо кожного гравця окреслюється 5 метрова область, за межі якої він не може виходити. Одному з гравців дається пачка з 12 яєць. За сигналом судді гравці повинні передавати яйця по одному, доки всі яйця не виявляться в останнього "спортсмена". Кожне розбите яйце - штрафні 3 секунди. І природно, перемагає команда, яка швидше за всіх впорається з цим завданням.
3) Яєчний снайпер. У цьому змаганні з глядачів вибирають "охочого" відчути себе в ролі мішені, і починають розстрілювати. Учаснику дається лише чотири яйця, які він мусить запустити у голову живої мішені.
4) Російсько-яєчна рулетка. А тут все серйозно: суперники сідають за стіл навпроти один одного, нав'язують для захисту своїх ніжних лобів бандани і починають бити об саму міцну частину свого тіла яйця. Усього яєць шість, як і патронів в револьвері, і п'ять з них неодружені ... тобто зварені круто, а одне відповідно сире, кому воно попадеться, той і програв.
5) Яєчний трибушет. Щонайменше два учасники від команди споруджують метальні машини за типом трибушета (середньовічна метальна машина гравітаційної дії, що використовувалась при облозі міст), яка повинна запустити поживний делікатес на відстань не менше 8 метрів. А суперники, природньо, повинні зловити цей снаряд, якщо звичайно хочуть виграти.
16. Болотяний заплив (Bog Snorkelling)
Підготовка траси: в торф'яному болоті викопуються траншеї довжиною 55 метрів. "Спортсмен", розряджений в гідрокостюм (необов'язково), ласти, маску та трубку (обов'язково) повинен перепливти цю траншею за максимально короткий час, при цьому забороняється гребти руками та піднімати голову з води.
Цей вид спорту був вигаданий в Уельсі, Великобританія в 1971 році, тоді ж і пройшов перший чемпіонат.
17. Вишибала (Dodgeball)
Надзвичайно популярна гра в США, з усіма атрибутами професійного спорту: проводяться чемпіонати і крутяться по телебаченню. Я думаю, кожен грав у вишибалу в дитинстві, і немає сенсу описувати правила.
18. Змагання з поїдання кропиви (NETTLE EATING)
У 1986 році в паб Сулія прийшли два фермери, які почали суперечку у кого ж у володіннях зростає найбільша кропива. Господиня пабу, послухавши суперечку, запропонувала їм влаштувати конкурс на найдовшу кропиву, сказано зроблене, на наступний день в Сулію завалилися фермери з кропивою і почали її вимірювати, переможцем виявився сперечальник на ім'я Алекс Вільямс (Alex Williams), чия кропива була в довжину 4.7 метра. Алекс так цим захопився, що заявив: "Якщо у кого-небудь виросте кропива довша ніж у мене, то я відразу з'їм свою".
Після цих слів з натовпу вийшла дуже дивна пара, яка, мабуть, нікуди не виходила без крапивки, довжина якої склала 4.9 метрів. Алекс стримав обіцянку і з'їв свою кропиву на очах у здивованої публіки, якій так сподобалася вистава, що було вирішено проводити змагання з поїдання кропиви щороку.
Джерело: unnatural.ru