Українські дзюдоїсти завоювали три нагороди на континентальних Кубках

Три медалі - дві срібні та одну бронзову завоювали українські дзюдоїсти на відкритих Континент Кубках, що завершилися у неділю в Болгарії та Португалії.

У фінал турніру серед чоловіків, що проходив в передмісті португальської столиці Одівелаш, у ваговій категорії до 90 кг вийшов киянин Кеджау Ньябалі. У стартовій зустрічі три шидо отримав його суперник Фарух Булекулов з Киргизії, чемпіон Канади Захарій Бурт чотири рази пропустив кидки від чемпіона України 2016 на оцінку ваза-арі в другому раунді, а в чвертьфіналі менше хвилини знадобилося Кеджау для перемоги над 19-річним бронзовим призером чемпіонату Португалії Гуільерме Сальвадором. У півфінальному поєдинку з 14-м номером рейтингу IJF, учасником Олімпійських ігор французом Олександром Іддіром Ньябалі постійно атакував, змусивши-таки суддів на другій хвилині голден-скора покарати француза за пасивність. У фіналі треба було зустрітися зі ще одним дзюдоїстом з Франції, 6-м номером світового рейтингу Алексом Клергетом, з якого Кеджау через травму був знятий.

У ваговій категорії до 73 кг Артем Хомула, що представляє Сумську область, вигравши перші дві сутички у господаря татамі португальця Мігеля Алвеса і німця Роберта Барвіга, не зміг встояти в чвертьфінальному поєдинку проти 30-річного росіянина Олега Васильєва, пропустивши кидок на іппон в кінці першої хвилини зустрічі. У втішному поєдинку Артем змусив капітулювати ще одного росіянина Фелікса Галуаєва, завоювавши право на боротьбу за бронзову медаль з Олександром Кошляком із Дніпра. Дебютант Континентального Кубка Олександр не виглядав на португальському татамі боязким новачком, дійшовши по турнірній сітці до півфіналу, здобувши при цьому чисті перемоги над бронзовим призером чемпіонату Франції Тристаном Аваліані, срібним призером Панамериканських ігор-2015 аргентинцем Алехандро Клара, бронзовим призером національного чемпіонату Омаром Ніазашвілі з Грузії , з перевагою ваза-арі - над португальцем Луісом Кармо. У півфіналі вихованець Олександра Олександровича Ленкова програв досвідченому французові Гийому Шайну - майбутньому переможцю турніру. Таким чином, поєдинок за бронзову нагороду турніру став повторенням малого фіналу останнього чемпіонату України у вазі до 73 кг, в якому перемогу, як і Одівелаш, святкував сумчанин.
У ваговій категорії до 66 кг Геворг Хачатрян з Дніпра чисто вигравши три зустрічі поспіль, в півфіналі поступився майбутньому переможцю Континентального Кубка Талу Флікеру з Ізраїлю, а сутичку за бронзову медаль програв французу Олександру Марьяку.

На відкритому Континентальному Кубку серед жінок в Софії Анастасія Турчин завоювала срібну медаль, поступившись у фіналі бронзовій призерці чемпіонату Японії серед юніорів-2016 Мао Ізумі.