Ірина Кіндзерська - переможець турніру Гран Прі в Дюссельдорфі

Ірина Кіндзерська відкрила рахунок золотим медалям українських дзюдоїстів на турнірах під егідою EJU і IJF в новому сезоні, перемігши на турнірі серії Гран Прі в німецькому Дюссельдорфі.

345 спортсменів з 49 країн 5 континентів світу вийшли на татамі комплексу "Міцубісі Електрик" протягом трьох днів, з 24 по 26 лютого.

У ваговій категорії понад 78 кг Ірина утриманням виграла у Сахар Трабелсі з Тунісу, кидками на ваза-арі з подальшим утриманням у японки Акіри Соні і німкені Крістін Бюссоу. У фіналі суперницею Іри була ще одна японська спортсменка Мегумі Тачімото - п'ятиразова призерка чемпіонатів світу, рекордсменка за кількістю завойованих золотих медалей на турнірах Великого Шолома - їх у неї 14 (!), двічі переможниця Гран Прі в Дюссельдорфі. Основний час не виявив переможця, обидві спортсменки мали в своєму активі по одному покаранню "шидо". В "golden score" Іра не знизила темпу, продовжуючи атакувати, не даючи завершити свої атаки іменитій суперниці. Міцніші нерви і концентрація виявилася в української дзюдоїстки, а блискуче виконаний кидок тані-отоші приніс Ірі першу в кар'єрі перемогу на турнірах серії Гран Прі. Прекрасне досягнення і великий успіх нашої дзюдоїстки і нового тренерського штабу нашої команди: головного тренера Віталія Дуброви і старшого тренера жіночої збірної Геннадія Білодіда.

Також в категорії понад 78 кг виступала Світлана Яремка. Вигравши свій стартовий поєдинок у Сандри Яблоунскайте з Литви, Світлана поступилася у зустрічі за вихід до півфіналу німкені Крістін Бюссоу. У півфіналі Бюссоу боролася з Кіндзерською, намагалася як і в попередній зустрічі проти Яремки, вести поєдинок розмірено, зловити суперницю на помилці. Але Ірина вибрала сьогодні тактику активних дій і повністю переграла господарку татамі. Агресивний стиль боротьби приніс вихованці Віктора Кощавцева і Костянтина Мудрика красиву і беззаперечну перемогу і путівку у великий фінал. Світлана ж, опустившись в нижню сітку турніру, знову зустрілася з колишньою візаві Кіндзерської - Акірою Соні з Японії, де пропустила кидок передньою підніжкою.
У категорії до 78 кг Анастасія Турчин також посіла 7-е місце. Перемігши з перевагою в ваза-арі чемпіонку Європи 2016 серед юніорок німкеню Анну Вагнер, Настя поступилася британці Наталі Пауелл, а у втішному поєдинку тричі отримала покарання "шидо" в боротьбі з Кларою Апотекарій з Словенії - срібною призеркою юніорського чемпіонату світу - 2015.
Такий же результат показала і Марина Черняк у вазі до 48 кг. Почавши з перемоги у представниці Монголії Герельми Ерденецот, Марина у впертій боротьбі поступилася румунці Моніці Унгуряну, а у втішному раунді – бронзовій призерці недавнього Великого Шолома в Парижі Милиці Ніколіч з Сербії.
У чоловіків у важкій вазі виступали Станіслав Бондаренко і Яків Хаммо. Бондаренко програв за зауваженнями бельгійцю в першому ж раунді, а ось Яків після перемоги над німцем Свеном Хейнле ціною травми ліктьового суглоба через больовий, виконаний забороненим способом, знявся зі змагань. Таким чином, матч-реванш з киргизьким борцем Юрієм Краковецьким відкладений до кращих часів.
Наступний виступ нашої збірної - на відкритих континентальних кубках в Празі (жінки) і Катовіце (чоловіки), куди команди вирушать у четвер більш численними складами.