Три Кубка Європи - три золотих медалі

 

Відразу три міжнародних події - два відкритих Континентальних Кубки (серед чоловіків в Катовіце і серед жінок в Празі) і Кубок Європи серед кадетів пройшли останніми вихідними. Українські спортсмени відзначилися на всіх трьох турнірах.

У столиці Чехії - Празі - зібралися 173 представниці прекрасної статі з 4-х континентів. Команда України була однією з найчисленніших, але лише юній Дарині Білодід, яка вперше брала участь у дорослому турнірі, вдалося піднятися на найвищу сходинку п'єдесталу.

Вихованка Світлани Кузнєцової та Геннадія Білодіда стала найсильнішою у ваговій категорії до 48 кг, здобувши п'ять перемог над суперницями, які мають у своїх активах неодноразові перемоги на континентальних Кубках. У важкій вазі Анастасія Сапсай із Черкас (тренери Римар В., Братко Г.) завоювала бронзову медаль, вигравши у вирішальній зустрічі в угорки Мерседес Сігетвар.
У польське містечко Катовіце приїхали 292 чоловіки з 36 країн світу, а українська команда знову була найбільш представницькою. У категорії до 66 кг український фінал за участі Богдана Ядова (Київ, тренери Каштанова А., Самотуг В.) та Геворга Хачатряна (Дніпро, Харламов В., Блошенко А.) став прикрасою фінальної частини першого дня турніру, утримуючи весь зал у напрузі протягом всієї сутички. На кінець третьої хвилини переможний кидок і утримання вдалося провести Ядову,який завоював таким чином, свою першу золоту медаль на турнірі без вікових обмежень.

Львів'янин Сергій Дребот (Бавшина А., Гаврилова Т.), програвши в півфінальній сутичці в додатковий час майбутньому переможцю турніру іспанцеві Хав'єру Раміресу, в поєдинку за бронзу легко здолав опір іншого представника Іспанії Даснела Мартінеса і завоював восьму в своїй кар'єрі медаль з Кубків Світу та відкритих континентальних кубків.

На Кубку Європи серед кадетів в турецькій курортній Анталії Україну представили одесити, вихованці К. Цховребавшілі Анастасія Балабан і Іван Юрескул. Триразова чемпіонка України в найлегших вагах не залишила шансів суперницям в чотирьох сутичках, впевнено перемігши на своєму першому турнірі такого рівня. Іван Юрескул посів п'яте місце у ваговій категорії до 81 кг.

Українські судді отримали наступні оцінки за суддівство Континентальних кубків: Віталій Сулима - 7.2, Дмитро Ігнатенко - 6.2, Сергій Кознов - 6.3, Олександр Грицуняк - 6.7.


ukrainejudo.com