Чемпіонат світу в Будапешті: підсумки

Командним турніром в Будапешті завершився Чемпіонат світу з дзюдо - головний офіційний старт міжнародного календаря 2017 року.
Вперше в історії турнір «стінка на стінку» пройшов в новому форматі - в команду увійшли як чоловіки, так і жінки. І виграла ці змагання Японія.

Команда Країни Вранішнього Сонця в фіналі виявилася сильнішою бразилійців. Бронзові нагороди дісталися Франції і Північній Кореї. Поза командним подіумом залишилися Росія, Канада (п'яті місця), Грузія і Німеччина (сьомі місця).
У командному турнірі Україна провела дві зустрічі - на старті виграла в Алжиру 5:1, а потім поступилася 1:5 майбутнім чемпіонам світу японцям.
Нагадаємо, що і в особистому турнірі українці, на жаль, залишилися без нагород. Кращий результат у «синьо-жовтих» продемонстрував Георгій Зантарая (-66 кг).
Наш найтитулованіший з нині діючих дзюдоїстів був близький до бронзи, проте поступився в додатковий час вирішальної зустрічі ізраїльтянинові Талу Флікеру.
2017 09 ZantariaУ складі збірної України найбільшу кількість оцінок на угорських татамі вдалося заробити Артему Хомулі (-73 кг) - 8 в трьох зустрічах. У двох зустрічах Геворг Хачатрян (-66 кг) провів сім результативних атак. У жінок Дар'я Білодід (-48 кг) найдовше проборолася - три сутички і була найактивнішою, заробивши 5 оцінок.
2017 09 Dacha
Незважаючи на те, що національна збірна повернулася додому без нагород, багато спортсменів після Чемпіонату світу змогли значно поліпшити свій світовий рейтинг. Наприклад, Антон Савицький (-100 кг), який виграв два поєдинки піднявся в WRL на 50 пунктів вгору і зараз 46-ій. На 13 рядків вгору в WRL вагової категорії -73 кг піднявся Артем Хомула, зараз він 36-й. Геворг Хачатрян тепер займає 42-ий рядок світового рейтингу, він покращив свою позицію на 9 пунктів. Людмила Плієва (-52 кг), яка виграла одну зустріч, піднялася вгору відразу на 54 пункти і зараз займає 68-й рядок.
Загалом, в оновленому після Чемпіонату світу в Будапешті світовому рейтингу кращий показник серед українців у Георгія Зантараї - він п'ятий у вазі до 66 кг. У жінок, як і раніше найкраще місце в WRL у Світлани Яремки, яка в Будапешті не боролася -вона 11-а в +78 кг. Однак рейтингових балів більше у Марини Черняк в -48 кг (12-е місце).
Чемпіонат світу в Будапешті став визначним ще й тим, що українка Ірина Кіндзерська виграла бронзову медаль під прапором Азербайджану.
У травні 2017 року, змінивши громадянство, дзюдоїстка перейшла до збірної Азербайджану. У складі нової збірної Кіндзерська відразу ж взяла участь в ісламських іграх солідарності 2017 року, що проходили в травні в Баку. Іра дійшла до фіналу, де поступилася Кайрі Сайіт з Туреччини, завоювавши срібну медаль Ігор. У Будапешті на Чемпіонаті світу Ірина Кіндзерська у поєдинку за бронзу трьома оцінками «ваза-арі» перемогла голландку Тессі Савелкулс.
2017 09 IraВідзначимо також, що медальний залік особистого Чемпіонату світу в Будапешті виграла Японія (7 золотих, 4 срібних і 1 бронзова медалі). На другому місці Франція (2 золота і 1 бронза). На третьому Монголія (1 золото, 1 срібло і 4 бронзи). В історичному Чемпіонаті світу взяли участь 726 спортсменів з 126 країн світу. Міжнародна Федерація дзюдо IJF вперше розіграла рекордний для світової першості призовий фонд - 1 млн. доларів.