• СТАТТІ

Статті по Дзюдо

Дзюдо в Україні

Дзюдо - вид спорту, що активно розвивається  в Україні. Цей вид східного єдиноборства неодноразово приносив Україні олімпійські медалі , хіба що в Лондоні , якось не вийшло...

Василь Ощепков - основоположник вітчизняної школи дзюдо

До 1914 року в нашій країні дзюдо як спорт не культивувався. Про нього було відомо з книг американського офіцера Ганкока як про систему самозахисту. Деякі з її прийомів були введені в російській поліції і, починаючи з 1902 року, вивчалися в Петербурзькій поліцейській школі.

Три найважливіших складових дзюдо на думку Дзігоро Кано

Засновник дзюдо, японський філософ Дзігоро Кано бачив в новому виді єдиноборств не тільки ефективну техніку боротьби, але і систему морального виховання дітей і підлітків, яка включає в себе три найважливіші складові.

Зародження дзюдо в Україні

Своєю появою дзюдо в Україні зобов'язане піонерові вітчизняної школи цього виду єдиноборства - Василю Сергійовичу Ощепкова.
Важка і мінлива доля цієї, воістину непересічної людини. Будучи підлітком, він був відправлений з розвідувальною місією до Японії за лінією православної церкви.

Історія жіночого дзюдо

Історія зародження дзюдо серед жінок також веде свій початок від Дзігоро Кано і школи Кодокан. Вірніше, від його дружини Сумак, яка була затятою прихильницею дзюдо.

Заснування українського дзюдо

Засновником українського дзюдо вважається Ярослав Іванович Волощук (1926-2005). Він народився 19 квітня 1926 року в місті Ніжині, Чернігівської області. У 1941 році війна для Волощука почалася з евакуації.

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

Традиційні правила дзюдо продумані таким чином, щоб забезпечити гідний етикет і запобігти травмам. Деякі сучасні нововведення мотивовані бажанням зробити спорт цікавішим для глядачів.

ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК ДЗЮДО

Дзюдо́ (яп. 柔道, じゅうどう, «шлях м'якої (беззбройної) боротьби») — японське бойове мистецтво і вид спорту, що виникло на основі дзюдзюцу. Основні правила, принципи тренувань і проведення змагань були сформульовані Кано Дзіґоро. Датою народження вважається день створення Кано першої школи дзюдо в 1882. Починаючи з 2011року, 28 жовтня (день народження засновника дзюдо Дзіґоро Кано) щорічно відзначатиметься як Всесвітній день дзюдо.

logo foo

© 2017 Усі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на sc.kr.ua