• СТАТТІ
  • Інтерв'ю
  • Сергій Нечмоня: «Сподіваюся, дзюдоїст із Кіровоградщини таки братиме участь в Олімпіаді 2016 року»

Сергій Нечмоня: «Сподіваюся, дзюдоїст із Кіровоградщини таки братиме участь в Олімпіаді 2016 року»

Старший тренер збірної  Кіровоградської області з дзюдо Сергій Нечмоня дав інтерв’ю газеті «Спортревю New» з приводу входження до ТОП-10 дзюдоїстів України представників одночасно Кіровоградської та Київської областей  — Дмитра Лучина та Кеджау Ньябалі.
- Це дуже важливо для нашої області, що успіхи і Дмитра, і Кеджау на всеукраїнській арені були відзначені національною федерацією дзюдо. Зазначу, що це сталося завдяки підтримці президента нашої обласної федерації Андрія Табалова. Поступово, крок за кроком, наші дзюдоїсти набиралися досвіду й ось тепер отримали свою порцію визнання. У 2015 році на двох вони здобули три золоті, одну срібну та одну бронзову медалі чемпіонатів України. Це дуже високі результати. Треба ще відзначити й золотий успіх у команді на Перших Європейських Іграх Кеджау Ньябалі, що додало авторитету кіровоградському дзюдо.

- Ви також увійшли в десятку кращих тренерів року. Прокоментуйте своє досягнення.

- Я не хотів би акцентувати увагу на своєму успіхові. Все-таки, в першу чергу, це заслуга моїх підопічних. Це не найголовніше досягнення 2015 року. Для мене важливо, щоби хлопці боролись і показували  хороші результати.

- Розпочався олімпійський рік. Озвучте, будь ласка, плани на цей сезон, а саме: шанси на участь в Олімпіаді наших спортсменів.

 - Кеджау Ньябалі є реальним претендентом на участь в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. До кінця травня буде проходити олімпійський відбір, і  сподіваємося, що врешті-решт представник Кіровоградщини таки братиме участь в Олімпіаді. Дмитро Лучин, на жаль, поки не зможе скласти таку конкуренцію. Якщо Кедж таки проб’ється до Бразилії, це буде визначним нашим досягненням. Все-таки олімпійців-дзюдоїстів у нас іще не було.

- Що ж потрібно зробити Кеджау, аби отримати бажану олімпійську ліцензію?

 - У дзюдо дещо складний відбір на Олімпійські ігри. Потрібно набрати необхідний рейтинг. Від Європи усього 22 дзюдоїсти братимуть участь в Олімпійських іграх. Повторюю, що маю дуже велику обгрунтовану надію на те, що Кедж таки увійде до числа цих 22-х. Тим паче, що в тому залі на Маракані, де проходитимуть змагання зі дзюдо на Олімпійських іграх, ми вже були на чемпіонаті світу 2013 року. Вірю, що нам пощастить іще раз туди потрапити й досягнути надвизначного успіху в кар’єрі. Ну і (посміхається) зробити фото на фоні легендарної статуї Христа Спасителя в найбільшому місті Бразилії.

Юрій Ілючек, Сергій Цигульский, “Спортревю NEW”