• СТАТТІ
  • Інтерв'ю
  • Вадим Велков: «Щоб поїхати на Чемпіонат Європи, я повинен ще раз довести, що є лідером збірної України»

Вадим Велков: «Щоб поїхати на Чемпіонат Європи, я повинен ще раз довести, що є лідером збірної України»

Нинішній рік для чемпіона України серед юнаків до 17 років кропивничанина Вадима Велкова був найуспішнішим у спортивній кар’єрі. Вихованець обласної комплексної ДЮСШ «Ніка» на початку року переміг на Чемпіонаті України U-18, став срібним призером Чемпіонату України U-21, виконавши норматив майстра спорту України. Виступав на трьох етапах Кубка Європи, був учасником Чемпіонату Європи U-18. Восени Вадим переміг на літніх Спортивних іграх України, а останніми вихідними виборов «золото» Чемпіонату України U-17. Про свій шлях до медалі, причини невдач на європейських аренах і плани на майбутнє, наш борець розповів «Дзюдо-Центру».

- До своєї другої золотої медалі Чемпіонату України я ішов не зовсім стабільно. Перша сутичка в мене була зі столичним борцем. Ми взяли «захвати» постояли і я вирішив підвернутися. Зробив це вдало, кинувши суперника на «іппон» зі стійки. В другій я боровся з дзюдоїстом із Донеччини. Він схожий зі мною за комплекцією, зростом. Ми довго стояли: ніхто не наважувався ризикувати. Лише після двох хвилин неактивних дій я атакував, виконав кидок на «ваза-арі», а далі взяв на утримання і відпустив лише коли переміг. У третьому поєдинку за вихід у фінал боротьба в мене не пішла. Тренер Сергій Миколайович Нечмоня радив не стояти, я сам розумів, що стояти не треба, але все-таки стояв. Ну і боротьба вийшла на «шидо» де я переміг - чотири проти двох у суперника. Фінальна сутичка мені сподобалася: тренерів слухав, сам себе слухав, то здобув чемпіонський титул, взявши «юко», «ваза-арі» і два «шидо».

- Нещодавно ти повернувся з міжнародного турніру, який проходив у Польщі, де став бронзовим призером. Твій тренер казав, що ти міг виступити краще, адже фізично був готовим однак завадила психологічна неготовність. Ти погоджуєшся?
- Так воно і є. Дихання не підводить, фізичну почуваю себе добре, а психологічно підготуватися на суперників важко. Мені треба займатися багато саме психологічною підготовкою.

- З чим це пов’язано?
- Багато причин. Одна з них - мало досвіду участі в міжнародних змаганнях. Вона завадила успішно виступити на Чемпіонаті Європи U-18 влітку у Фінляндії.

- Ти є членом збірної України, підкорив у своєму віці національний подіум. На які міжнародні змагання готуватимешся надалі?
- Це був Чемпіонат України для мене таким підготовчим. Відбірковий до Чемпіонату Європи пройде у лютому 2017-го. На ньому треба стати першим, довести, що я є лідер збірної у своїй вазі, щоб взяти участь в етапах кубків Європи, а потім - Чемпіонаті Європи і, дай Боже, потрапити на Чемпіонат світу.

logo foo

© 2017 Усі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на sc.kr.ua