• СТАТТІ
  • Інтерв'ю
  • Артем Ільєнко: «Хочу, щоб дзюдо у Кропивницькому активно розвивалося»

Артем Ільєнко: «Хочу, щоб дзюдо у Кропивницькому активно розвивалося»

Голова федерації дзюдо Кропивницького Артем Ільєнко розповів про свої кроки на чолі міської федерації та мету проведення семінару з дзюдо у СК «Барс».

- Чому вирішили взятися за розвиток дзюдо саме у Кропивницькому?

- Я народився і виріс у цьому місті. Тут з дитинства займався дзюдо, сформувався як спортсмен, тому зараз, маючи можливості, хочу, щоб дзюдо у моєму рідному місті активно розвивалося. Раніше існувала лише обласна федерація дзюдо.вересні 2017-го року була створена федерація дзюдо міста Кропивницького, яку я очолив. Із собою я привів команду, і з нею реалізовуватиму свої задуми.

- Які будуть Ваші пріоритетні напрямки розвитку міської федерації?

- Розвиток дитячого, юнацького дзюдо, будемо також розвивати ветеранський рух. Ще цього рокуна початку грудня  ми плануємо провести турнір стінка на стінку. Хочу щоб цей турнір став традиційним і проводився під егідою міської федерації дзюдо. Потім плануємо підтримати традиційний турнір «Сніжинка» у Кропивницькому. Будемо мотивувати спортсменів, тренерів - підводитимемо підсумки, відзначати кращих спортсменів і тренерів міської федерації. Як доречі, це зробили під час останнього семінару 4 листопада, нагородивши Вадима Велкова – срібного призера кадетського Кубку Європи та його тренера Сергія Нечмоню. Окремо хочу розвивати ветеранський рух. Вже за півроку хочу, щоб ми виставили команду від збірної Кіровоградської області на чемпіонат України. Він відбудеться наприкінці березня 2018 року. 

- Звідки таке бажання розвивати ветеранське дзюдо?

- Я сам після 10-річної перерви у 2014-му відновив спортивну кар’єру, почав виступати серед ветеранів 30-35 років. Жив у Дніпрі, тренувався там і в складі української команди ветеранів у 2015-му році став бронзовим призером чемпіонату світу, срібним призером чемпіонату Європи. Нинішнього року здобув «бронзу» на чемпіонаті Європи. Тому хочу, щоб і в місті, в якому я народився, виріс, займався дзюдо, була своя ветеранська команда. Вже провів нараду із тренерами та дзюдоїстами, які раніше займалися, з бажаючих сформуємо команду і почнемо регулярно тренуватися.

- Розкажіть за проведений семінар: яку мету переслідували?

- У дзюдо та бразильському джиу-джитсу є багато спільного, адже в обох видах спорту присутня боротьба в партері. Щоб спортсмени міської федерації краще оволоділи технікою роботи лежачи на татамі або а мали перевагу над лежачим суперником, і проводився цей семінар. Основна його мета була - навчити наших дзюдоїстів краще боротися в партері. Я не знаю хто в Україні краще за Максима Рувінського серед чорних поясів може дати знання про боротьбу в партері. Він дуже досвідчений борець – призер міжнародних і світових турнірів, тренувався в США у школі Марсело Гарсії – відомій школі ВJJ яка вважається однією з кращих. Я сподіваюся, семінар пішов усім учасникам на користь та допоможе нашим дзюдоїстам у подальшому успішно виступати на різноманітних змаганнях. За три місяці ми проведемо повторний семінар, але зробимо його дводенним, з практичною боротьбою.

logo foo

© 2017 Усі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на sc.kr.ua