Дзюдо в УкраїніСимволічно , що дзюдо стало олімпійським видом у Токіо в 1964 -му. Але про це японське бойове мистецтво дізналися в СРСР ще на початку 30- х років ХХ століття. Щоправда, в 1937 -му, після смерті Василя Ощепкова, який пропагував дзюдо в країні, про це бойове мистецтво забули. Саме включення в програму Олімпійських ігор дало поштовх для розвитку цього виду спорту, а представники України завжди входили до збірних СРСР з дзюдо і досягали великих успіхів.

Згадаймо, наприклад, Анатолія Бондаренка («золото» чемпіонату Європи 1969 року в Остенді у ваговій  категорії до 80 кілограм), Анатолія Новікова («бронза » на Мюнхенських Олімпійських іграх 1972 року в ваговій категорії до 70 кг), Сергія Новікова («золото» на Олімпійських іграх 1976 року в Монреалі в категорії понад 93 кг), Валерія Двойникова («срібло» Монреаля в категорії до 80 кг), відомих шанувальникам дзюдо не тільки в межах нашої країни.

Дзюдо продовжило своє існування і в незалежній Україні. 21 січня 1991 на установчій конференції в Києві була заснована Федерація дзюдо України . Вже в травні 1993 - го збірна України виступила на європейському чемпіонаті з дзюдо серед чоловіків і жінок в Афінах. Перші успіхи до українських дзюдоїстів прийшли ще за два роки, коли наші спортсмени завоювали дві бронзові медалі: чемпіонату світу та Європи.

Надалі наші спортсмени отримували медалі різного гатунку, як на чемпіонатах світу, так і в першостях Європи. Найбільшими ж досягненнями українських дзюдоїстів вважаються медалі, отримані на Олімпійських іграх. Бронзову медаль у Сіднеї отримав Руслан Машуренко (90 кг), а Роман Гонтюк (81 кг) - «срібло» в Афінах і «бронзу » в Пекіні. На останній Паралімпіаді в Лондоні вже звично сильно виступили і наші дзюдоїсти - паралімпійці - 5 медалей ( 3 золоті та 2 бронзові ) .

Зараз в Україні дзюдо займаються майже 30 тисяч осіб. Майже у всіх областях країни для бажаючих познайомитися ближче з цим бойовим мистецтвом відкриті двері секцій, клубів і шкіл. Українська федерація дзюдо спільно з Міністерством молоді та спорту щорічно проводить чемпіонат і Кубок України, а також національні чемпіонати у п'яти вікових категоріях ( U-13, U -15, U-17, U -20, U -23). Ці змагання проходять по всій країні і стабільно збирають велику кількість учасників , що допомагає підтримувати інтерес молоді до дзюдо.

logo foo

© 2017 Усі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на sc.kr.ua