Про Дзюдо

Три найважливіших складових дзюдо на думку Дзігоро Кано

Засновник дзюдо, японський філософ Дзігоро Кано бачив в новому виді єдиноборств не тільки ефективну техніку боротьби, але і систему морального виховання дітей і підлітків, яка включає в себе три найважливіші складові.

Фізичний розвиток

Заняття дзюдо тренують у дітей всі м'язи, зв'язки і суглоби організму, ефективно зміцнюють серцево-судинну систему, нормалізують тиск. Як вид спорту, що виник із бойових мистецтв, дзюдо сприяє поліпшенню координації рухів і швидкості рефлекторних дій.

По суті, це спортивне єдиноборство, де кожен з борців застосовує спеціальні методи і прийоми, щоб вивести супротивника з рівноваги і домогтися його падіння на татамі. Майстерність дзюдо полягає не у використанні грубої сили, а в застосуванні спритності, просторової орієнтації, гнучкості і швидкості.

Психологічний аспект

Дзюдо - прекрасний засіб для розвитку впевненості в собі, лідерських якостей. Діти, які вивчають прості та ефективні прийоми самооборони відчувають себе значно впевненіше за своїх однолітків, вони менш схильні знущанням і насильству в дитячому та підлітковому середовищі.

У дзюдо своє місце знайде дитина з будь-якою фігурою, зростом і вагою. Дітям з надмірною вагою це, найчастіше, єдина альтернатива іншим видам спорту. Заняття в дитячих групах дзюдо здатні розкріпостити таких дітей, позбавити їх від небезпечних комплексів, додати впевненості в своїх силах.

Соціальна складова

Викладання дзюдо грунтується на повазі та дисципліні. Навіть найвеселіше і невимушеніше проведення тренувань прищеплює дітям навички самодисципліни. Дисциплінують юного дзюдоїста і парні вправи з партнером, які неможливі без взаємної допомоги.

Кожна дитина знаходить в дзюдо своє. Одним подобаються турніри та змагання, де можна помірятися силою з гідними суперниками. Інші займаються заради того, щоб успішно здати атестаційний іспит на наступний за кольором пояс. Для третіх важливий сам процес тренувань у колі своїх друзів. Саме тому тренери на початковому етапі тренувань повинні розгледіти ці відмінності в мотивації до тренувань, щоб досягти максимального ефекту від занять.

logo foo

© 2017 Усі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на sc.kr.ua