Тренування натщесерце: користь голодного спорту

Чи припустимо активно позайматися спортом, заздалегідь не «подарувавши» організму смачного сніданку – дилема не одного покоління спортсменів.

"Голодні" тренування інколи можуть приносити користь / shutterstock.com   Якщо посадити за стіл переговорів маститих дієтологів і дослідних атлетів, то першою загальною темою, яку всі разом люто стануть обговорювати, стане «тренування натщесерце».

Відразу обмовимося: натщесерце – значить, з самого ранку, не встигнувши «закинути» в організм порцію білків, жирів і вуглеводів, а зовсім не просто «на голодний шлунок».

Плутанина цих двох досить схожих понять народжує вічні суперечки. Займатися на голодний шлунок правильно в більшості випадків (якщо не у всіх) – тягар в переповненому животі ще нікому не приносила користі на тренуваннях. А ось що з приводу «натщесерце»?

 

 

Голод масі не перешкода.

 

Побутує думка, що таке тренування відмінно сприяє спалюванню жиру. Організм, що не отримав з ранку очікуваної порції вуглеводів (основного джерела енергії ззовні), починає знаходити енергоресурси всередині себе. І, звичайно ж, знаходить їх – спалюючи запаси власного жиру. Іншими словами, тренуватися натщесерце – досить дієве рішення, якщо ти мрієш схуднути.

Ну, а якщо твоє основне бажання – набрати більше маси? Назавжди забути про подібне голодування? У жодному випадку – періодичне тренування натщесерце дозволить тобі не лише злегка скинути жирок, але й змусить м'язи підсушитися: це дуже згодиться згодом, коли ти відновиш «ситі» тренування.

 

«Лікувальне» недоїдання.

 

До того ж, думка про шкідливість подібних занять для не зовсім здорових людей – наприклад, діабетиків або що мають проблеми з печінкою – помилкова. Адже м'язові волокна, наростаючи при тренуваннях натщесерце (а вони обов'язково зростають, хоч і менше звичайного) трохи відрізняються від традиційних, «вуглеводних»: вони набагато краще використовують глюкозу організму що, навпаки, навіть корисно при таких захворюваннях.  Втім, захоплюватися «голодними» тренуваннями, зрання виснажуючись у спортзалі, теж не варто – все добре в міру. Якщо ж станеш частити – точно взнаєш, що таке справжня голодна непритомність. Краще всього, слідуючи звичним спортивним канонам, десь за годинку-півтори до тренування все ж закинути в шлунок декілька яблук, заливши їх стаканом свіжого соку.

 

Джерело: M PORT

 

logo foo

© 2017 Усі права захищені. Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на sc.kr.ua